cze cze  |  engeng

České rekordy

Připravili jsme pro Vás GeoPuzzle České rekordy. Vybrali jsme 35 přírodních zajímavostí čí staveb, které se v Česku pyšní nějakým svým NEJ. Za každou odlovenou kešku u těchto zajímavostí si můžete přidat příslušný kousek skládačky, kterou si můžete ozdobit Vaše lovecké statistiky. Věříme, že odlov celé série bude pro Vás výzvou plnou krásných zážitků.
Kdo první bude mít skládačku kompletní? :)


GeoPuzzle připravil: HEXTEAMZahrajte si GeoPuzzle České rekordy


Pokud používate pro vygenerování statistik programy GSAK či GeoGet , stačí navštívit stránky rozšíření pro GeoPuzzle. Na příslušných stránkách se dozvíte podrobné informace a můžete si rozšíření stáhnout. GeoPuzzles jsou také dostupné v programech MyFound a MoZiGo.

V opačném případě si v následující tabulce ve sloupčku Mám zaškrtněte všechny Vámi odlovené kešky. Název kešky lze prokliknout na web GC.com, kde případně zjistíte, zda máte tuto kešku odlovenou.
Kliknutím na ikonku v tabulce se Vám zobrazí archivované kešky k danému objektu a konané eventy. Dílek si můžete samozřejmě přidat i za odlov těchto kešek a účasti na eventech
Seznam kešek je také k dispozici jako bookmark list na GC.com

Název keškyUnikátnostPopisMám
Břevnovský klášterBenediktinske arciopatstvi  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GCQ5W1, GC50X8J
Nejstarší klášternejstarší dosud existující klášter – benediktinský Břevnovský klášter (v Praze–Břevnově), založen roku 993
Ejpovický tunelŽelezniční tunely Ejpovice - 1  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC80T6A
Nejdelší železniční tunelnejdelší železniční tunel 4150 m - na 2. místě Březenský tunel (na trati Lužná u Rakovníka – Chomutov), 1758 m; na 3. místě Špičácký tunel (na trati Klatovy–Železná Ruda, 1747 m
Černé jezeroCerné jezero  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC1HGFJ
Nejhlubší a největší české jezeroNejhlubší a největší české jezero
AZ TowerVyfot AZ Tower!Nejvyšší budovaNejvyšší budova AZ Tower (Brno) 109,5 metrů. Dokončena v roce 2013.
DědekBaba a DedekNejmohutnější balvanNejmohutnější balvan Dědek (u obce Žihle nedaleko Plzně). Výška 6 metrů, šířka 12 metrů.
Elektrarna Chvaletice VÝHLEDOVĚ II  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC19MRV, GC1A21G
Nejvyšší komín Nejvyšší komín Komín tepelné elektrárny Chvaletice měří 305 metrů. Je to zároveň nejvyšší volně stojící stavba České republiky (vyšší jsou pouze výše uvedené stožáry v Liblicích u Českého Brodu, které jsou však kotvené). Komín byl dostaven v roce 1977.
kabinová lanovka Černá HoraCernohorska lanovka Nejstarší kabinová lanovkanejstarší kabinová lanovka – na trati Janské Lázně–Černá Hora, provoz zahájen roku 1928[81]
Hranická propastBezedna propast / Bottomless abyssNejhlubší propastnejhlubší propast – Hranická propast (u města Hranice v okrese Přerov, nedaleko Teplic nad Bečvou), propast je zatopena Hranickým jezerem, hloubka nezatopené části je 69,5 m, celková hloubka není známa, minimálně však 275 m(?) nebo 289,5 m(?) nebo 329,5 m(?), je to nejhlubší propast ve střední Evropě
Kamenný most v PískuStary most / The Old Bridge  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC1F0FW
Nejstarší zachovaný mostnejstarší zachovaný most – gotický Kamenný most v Písku (kamenný most, v Písku, přes Otavu), postaven roku 1263 (nejstarší kamenný most ve střední Evropě)
kostel Svatého BartolomějePlzen, St. Bartholomeus Cathedral letterboxNejvyšší kostelní věžNejvyšší kostelní věž Věž kostela Svatého Bartoloměje v Plzni - 103 metrů (z toho kamenná část 65 metrů).
Kuncický bludný balvanErratic Block Kuncice - Kuncický bludný balvanNejvětší bludný balvanNejvětší bludný balvan Kunčice (Ostrava). Pochází ze Skandináve, váží 16,5 tuny.
Mumlavský vodopádMumlavsky vodopad  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC2A9Q4
Nejmohutnější vodopádprůměrný průtok 800 litrů za sekundu (0.8 m3/s). Leží na řece Mumlavě v západních Krkonoších, poblíž Harrachova. Celkový sklon vodopádu je přibližně 50°, kolmá výška vodopádu je 7 metrů.
Negrelliho viaduktPrague bridges 2 - Negrelliho viadukt  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GCRG6Y
Nejdelší železniční mostNejdelší železniční most Negrelliho viadukt (též někdy nazývaný Karlínský viadukt, Praha, spojuje čtvrtě Karlín a Holešovice) - délka 1110 metrů. Uveden do provozu v roce 1850! Do roku 1910 byl nejdelším mostem v Evropě. Byl prvním historickým železničním mostem v Praze, vedoucím pes Vltavu.
Chalupské jezírkoCottage fen/Chalupska slatNejvětší rašelinné jezírkoNejvětší rašelinné jezírko v Česku je Chalupské jezírko v Chalupské slati na Šumavě (okres Prachatice), které má rozlohu 1.3 hektaru a maximální hloubku kolem 7 metrů. Leží ve výšce přibližně 930 m.n.m. a je odvodňováno do Teplé Vltavy.
Nová LoukaNova LoukaNejvyšší srážky za 24 hodinNejvyšší srážky za 24 hodin 45 mm - Nová Louka, Jizerské hory, 29.7.1897
ÚpaKrkonosská tundraNejvýše pramenící řekaNejvýše pramenící řeka Úpa je se svým prameništěm ve výšce 1432 m.n.m. nejvýše pramenící českou řekou. Mezi trvalými vodními toky jí odnímá prvenství pouze Pramenný potok. Úpa pramení v Krkonoších z Úpského rašeliniště.
Pančavský vodopádPancavsky waterfall / Pancavsky vodopadNejvyšší vodopádnejvyšší vodopád – Pančavský vodopád v Labském dole v Krkonoších, 148 m
Pravčická bránaEarthcache: Pravcická ArchNejvětší skalní bránanejvětší skalní brána – Pravčická brána (Národní park České Švýcarsko), 25 m vysoká, 16 m široká
Strahovský stadionVyhlidka - strahovske veze  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GCTH3V
Největší sportovní stadionnejvětší sportovní stadion – Strahovský stadion (až 240 000 návštěvníků[85](?) nebo 250 000 návštěvníků(?), zapsán v Guinnessově knize rekordů)
Přehrada OrlíkOrlik - prehrada  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC1BE9X
Nejobjemnější přehradní nádrž a nejvyšší betonová přehradní hrázNejobjemnější přehradní nádrž nejvyšší betonová přehradní hráz
Karlovo náměstíKarlovo namesti  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC1GC4H, GC1DK4G, GC6Y64K
Největších náměstí80,550 m2 (jiný údaj: 79,650 m2 ). Jedno z největších náměstí v Evropě.
přehradní hráz NechraniceNechranicka prehradaNejdelší sypaná přehradní hráznejdelší sypaná přehradní hráz – Nechranice (na Ohři), 3286 m dlouhá
Žižkovský vysílačNamesti Jiriho z Podebrad  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GCYCYX, GCQD45
Nejvýše umístěná vyhlídková plošina rozhledny nejvýše umístěná vyhlídková plošina rozhledny – Žižkovský vysílač (v Praze na Žižkově), 93 m nad zemí
RožmberkRozmberk odjinud  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC1HYCZ, GCQ7QC, GC2X9Z8
Plochou největší rybníkNejvětší rybník Největším rybníkem České republiky je Rožmberk. Má rozlohu 489 ha (4.89 km2) a leží v okrese Jindřichův Hradec v Třeboňské pánvi, asi 6 kilometrů na sever od Třeboně. Jakubem Krčínem z Jelčan v letech 1584-1590, stavbu provádělo 800 lidí, kteří přemístili 750,000 m³ zeminy.
Sekvojovec obrovskýSekvojovec obrovský / Giant sequoiaMožná nejvyšší strom v ČRMozna nejvyšší strom v CR
Staňkovský rybníkStankov a Stankovsky rybnik Nejobjemnější rybník# nejobjemnější rybník – Staňkovský rybník (někdy se mylně uvádí Rožmberk, to však není největší rybník, ale rybník s největší plochou hladiny), 6 600 000 m3 vody # nejdelší rybník – Staňkovský rybník, 6 km dlouhý # nejhlubší rybník – Staňkovský rybník, 18 m hluboký
stožáry rozhlasového vysílače Praha - LibliceDve Veze / Two TowersNejvyšší stavbaNejvyšší stavba Dva anténní kotvené stožáry rozhlasového vysílače Praha - Liblice u Českého Brodu. Výška 355 metrů. Do provozu byl vysílač uveden v roce 1976. Nejvyšší stožáry, používané pro vysílání středních vln, na světě!
Pražský hrad PraGeo - Prazsky hrad / Prague Castle  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC7V6QG, GC195X3, GC26B8Q, GC2T2TP
Největší hradNejvětší hrad Pražský hrad. Rozloha hradního komplexu je 7,28 ha. Podle Guinessovy knihy rekordů je to největší hrad na světě!
Vejdova lípaVejdova lípa Strom s největším obvodemStrom s největším obvodem Strom s největším obvodem v ČR je Vejvodova lípa (lípa velkolistá) u Pastvin nedaleko Žamberka. Obvod jejího kmene ve výšce 1.3 metru je 1,259 cm
velkolom BílinaMinisterska vyhlidka/Ministerial viewUmělý bod na povrchu země s nejmenší nadmořskou výškouumělý bod na povrchu země s nejmenší nadmořskou výškou – dno hnědouhelného velkolomu Bílina u Bíliny v okrese Teplice, 0 m n. m.
Žďákovský mostWater  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC13XMV
Nejvyšší mostnejvyšší most – Žďákovský most (u Orlíku nad Vltavou, přes Vltavu), 90 m od nejhlubšího bodu údolí
Rotunda sv. Petra a PavlaA.D. 895 (Budec)Nejstarší dosud stojící stavbaZdivo rotundy je puvodní, takze budecský kostelík je nejstarsí dosud stojící stavbou na sever od Limes romanus a na uzemí Ceské republiky.
Žofínský pralesKamenny vrcholek nad Zofinskym pralesem  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GCVF5D
Nejstarší přírodní rezervaceNejstarší přírodní rezervace Žofínský prales (v Novohradských horách) - vyhlášena v roce 1838.
přehradní hráz DalešicePrehradni hraz - Dalesice Nejvyšší přehradní hráznejvyšší přehradní hráz – Dalešice na řece Jihlavě (sypaná hráz), 100 m vysoká;
MacochaMacocha - cave  Archivované kešky
Alternativní a archivované kešky a konané eventy: GC123C1
Nejmohutnější propastNejmohutnější propast Macocha - hloubka suché části 138 metrů + cca dalších 30 metrů hloubka jezírka.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Pokud máte všechny odlovené kešky označeny, zde vidíte Vaše aktuální GeoPuzzle České rekordy.

Dále si můžete vybrat barvu a provedení prázdných dílků a zda se má zobrazit nadpis s názvem tohoto GeoPuzzle.

Podklad:

Přidat nadpis

Nyní klikněte na tlačítko Ulož a vygeneruj kód. Ve textovém poli se objeví kód. Stiskněte klávesy CTRL+C a přeneste kód do schránky.

Nyní můžete kód vložit do svého profilu na GC.com. Klikněte na ikonku šipku vpravo nahoře vedle vašeho jména a vyberte odkaz nastavení. V záložce informace o profilu klikněte do textového pole nadepsaného Informace a stiskněte CTRL+V pro vložení zkopírovaného kódu GeoPuzzle.
Pokud už máte v profilu něco vloženého, klikněte před vložením na začátek či konec původního obsahu.

Pořebujete s něčím pomoci? Napište na info@geotrophy.net nebo navštivte naše fórum.

GeoPuzzle České rekordy diskuse


Přihlásit se
Jméno:
Heslo:
Poslat heslo    přihlašovat automaticky 
  |   Zaregistrovat se

email: info@geotrophy.net

© 2011 GeoTrophy

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more